زیبایی

کانتور صورت چیست و کاربرد آن چگونه است؟

کانتور صورت چیست و کاربرد آن چگونه است؟

اگر اهل آرایش کردن و زیبایی هستید، احتمالا می‌دانید که کانتور صورت چیست؟ این ترفند محبوب آرایش و به اصطلاح کانتورینگ صورت با عصر اینستاگرام آغاز شد، جایی که داشتن ظاهر و چهره خوب یکی از الزامات سلفی گرفتن برای جمع‌آوری و جذب تعداد فالوور واقعی بود. مخصوصا برای افراد مشهور، اینفلوئنسر‌ها، سلبریتی‌ها و… کانتورینگ قسمت‌های مختلف صورت مانند کانتور بینی و صورت به یک مهارت ضروری برای آرایش کردن بدل شد.

کانتورینگ صورت شامل استفاده از سایه‌های روشن و تیره برای برجسته کردن، باریک کردن یا عمیق‌تر کردن ویژگی‌های خاصی از چهره است که به خودی خود و بدون آرایش و کانتورینگ دیده نمی‌شوند. اینکه کانتور صورت و یا هر یک از اجزای چهره مانند کانتور لب و کانتور بینی و… چگونه به شما کمک می‌کند تا میکاپ خود را کامل کنید، چیزی است که ما قصد داریم با شما به اشتراک بگذاریم. با ما همراه باشید.

قبل از هر چیز اجازه دهید به برخی از مزایای کانتور صورت که به انگلیسی کانتورینگ (contouring) گفته می‌شود، برای زیباتر نشان دادن چهره شما اشاره کنیم.

فواید کانتورینگ

کانتور بینی باعث قلمی و کوچک شدن بینی می‌شود.
خط‌های چروک چهره را می‌پوشاند و باعث عروسکی نشان دادن چهره‌تان می‌شود.
به چهره حالت بیضی شکل و زاویه دار می‌دهد.
عمق خاصی به چشم‌ها می‌بخشد.
صورت را لاغر‌تر و استخوانی نشان می‌دهد.

از بین بردن قوز بینی با آرایش

فرق کانتور و کانسیلر

کانسیلر محصول آرایشی است که از آن برای پوشاندن جای جوش، تیرگی های دور چشم، لک ها‌ی پوستی و بارداری استفاده می‌شود. حال آن که کانتور صورت برای این است که قسمت‌هایی از صورت را مانند لب‌ها، گونه و… برجسته‌تر نشان دهیم. البته از کانتورینگ صورت برای زاویه‌سازی و سایه زدن صورت استفاده می‌شود. کانسیلر معمولا از کرم پودر غلیظ‌تر است و برای پوشاندن عیوب چهره از آن استفاده می‌شود.

فرق کانتور و هایلایتر

همان طور که در پاراگراف قبل توضیح دادیم از کانتورینگ برای برجسته کردن بعضی از ویژگی‌های خاص چهره استفاده می‌شود. حال آن که از هایلایتر برای درخشان و براق کردن آرایش صورت استفاده می‌شود.

آموزش صحیح کانتور کردن صورت یا کانتورینگ contouring

اگر فقط قرار باشد که برای کانتورینگ صورت به شکل صحیح یک چیز را یاد بگیرید، آن شناسایی درست فرم چهره است. فرم صورت جز اطلاعات ضروری است که در هنگام کانتورینگ صورت باید بدانید. پس جلوی آینه بروید و صورت خود را به درستی بررسی کنید. ابعاد صورت خود را از نزدیک ببینید و فرم چهره‌تان را شناسایی کنید. اگر صورتی بیضی، گرد، مربعی، مستطیلی، قلب، الماسی و… دارید، برای هر یک از این فرم چهره‌ها باید کانتورینگ صورت مربوط به خودش را یاد بگیرید.

کانتورینگ را روی کرم پودر خود شروع کنید. زیرا بیسی یکنواخت برای کار به شما می‌دهد. محصولاتی که هنگام کانتورینگ به آن نیاز دارید دو فوندیشن است، یکی تیره و دیگری روشن‌تر از پوست‌تان.

با کرم پودر تیره‌تر، قسمت‌هایی از صورت خود را که می‌خواهید به آن‌ها عمق دهید، مشخص کنید. این قسمت‌ها می‌تواند شقیقه‌ها، قسمت توخالی زیر استخوان گونه یا نوک بینی باشد. سایه روشن‌تر را روی قسمت‌هایی از صورت خود که می‌خواهید برجسته کنید بزنید. این قسمت‌ها شامل زیر چشم، پایین دو طرف پل بینی، مرکز پیشانی یا چانه است. پیروی از این قانون ساده کانتورینگ صورت زیبا و خاصی ایجاد می‌کند.

ترکیب کانتور صورت و یا به اصطلاح فید کردن آن به اندازه ترسیم آن مهم است. از سطح بزرگ‌تر یک اسفنج آرایش مرطوب استفاده کنید تا سایه‌های contour را با آرایش پایه خود ترکیب کنید. می‌توانید برای نواحی مانند بینی یا چین‌های زیر چشم خود از براش کانتور کوچک‌تر استفاده کنید. هنگام ضربه زدن از حرکات دایره‌ای کوچک استفاده کنید و این کار را تا زمانی انجام دهید تا کانتورینگ صورت یکنواخت شود.
کانتور صورت گرد

اگر اندازه‌های صورت شما یکسان و زاویه‌ای در چانه و یا کناره‌های صورتتان دیده نمی‌شود، صورت شما گرد است. بر خلاف صورت‌های مربع شکل، گوشه‌های صورت شما گردتر است. صورت‌های گرد نیاز به کانتورینگ زاویه دار روی پیشانی، در سراسر شقیقه، زیر استخوان گونه و خط فک دارند. این نوع کانتورینگ صورت باعث می‌شود که کمی چهرتان زاویه پیدا کرده و زیباتر شود.

کانتور صورت بیضی یا کشیده

در صورت بیضی یا صورت کشیده معمولا پیشانی بزرگتر از سایر قسمت‌هاست. در این حالت معمولا افراد دوست دارند که خط فک و صورتتشان مشخص شده و کشیدگی صورت را کمتر کنند. اگر می‌خواهید چانه‌ای گرد داشته باشید، کانتورینگ صورت خصوصا کانتورینگ بینی، کانتورینگ لب و گونه‌ها باعث کوتاه‌تر نشان دادن فرم چهره شده و آن را متعادل‌تر می‌کند.

کانتور بینی گوشتی

برای کانتور بینی گوشتی و یا هر نوع بینی دیگر، ابتدا باید محصولی را انتخاب کنید که ۳ یا ۴ درجه تیره‌تر از رنگ طبیعی پوست شما باشد. به جای سایه‌های با رنگ گرم، سایه‌های با رنگ سرد را انتخاب کنید. بینی را زیاد باریک نکنید، زیرا ظاهری مصنوعی به بینی می‌دهد.

اگر مبتدی هستید، استفاده از کانتور پودری ممکن است برایتان مشکل باشد. چرا که اگر هنگام استفاده از نوع پودری اشتباه کردید، باید روی قسمتی که به اشتباه کانتورینگ کرده‌اید، پودر یا کرم پودر خشک بزنید تا بتوانید اشتباهتان را روتوش کنید. به همین دلیل بهتر است ابتدا با کانتور استیکی یا مایع شروع کرده و سپس از انواع کانتور پودری یا کانتور خشک برای کانتورینگ بینی گوشتی یا کانتورینگ لب استفاده کنید. برای کانتورینگ بینی از یک براش کانتور کوچک یا یک اسفنج معمولی استفاده کنید. ابتدا خطوط را با هم ترکیب کنید و سپس با هایلایت آن‌ها را فید کنید. اگر هنگام کانتورینگ صورت اشتباه کردید، می‌توانید آن را با هایلایتر اصلاح کنید. برای کانتورینگ بینی و به طور کلی کانتورینگ صورت نیاز به پالت کانتور است.
کانتور لب چیست

هر هنرمندی به ابزار خود نیاز دارد و آرایش نیز از این قاعده مستثنی نیست. قبل از اینکه سعی کنید کانتور لب را انجام دهید، مطمئن شوید که پالت کانتور و برس کانتور مناسب دارید. هنگامی که همه لوازم آرایشی ضروری را جمع‌آوری کردید، می‌توانید کانتوریتگ لب و صورت را انجام دهید. برای کانتور لب، سعی کنید به نسبت حجم لبتان از سایه‌های تیره و روشن استفاده کنید تا لب‌‌ های باریک را برجسته‌تر و لب های خیلی درشت را کمی متعادل‌تر نشان دهید. برای انجام کانتور لب به وسایل زیر نیاز دارید:

خط لب
رژ لب
برق لب
هایلایتر
کانسیلر
برس لب

بهترین کانتور صورت

به منظور انتخاب بهترین کانتور صورت، ابتدا سعی کنید که از برند معتبر محصولات آرایشی ایرانی یا خارجی، یک contour مناسب انتخاب کنید. البته مراقب باشید که حین خرید بهترین کانتور، قیمت کانتور را فدای کیفیت نکنید.
اهمیت استفاده از کانتور صورت

عموما از کانتورینگ صورت برای موقعیت‌های خاص مانند مجالس، مهمانی‌ها یا عکس‌برداری استفاده می‌شود. از آنجایی که کانتورینگ زمان زیادی می‌برد، می‌توان از استفاده روزانه آن خودداری کرد. درعوض انجام کانتورینگ به صورت روزانه، یاد بگیرید که از رژگونه خودبه نحوی استفاده کنید که برجستگی‌های صورتتان را نشان دهید و اصطلاحا زاویه‌سازی کنید. کانتورینگ صورت اگر به درستی انجام شود، می‌تواند جذابیت چهره‌تان را دو چندان کند، اما زیاده روی در مصرف آن در واقع می‌تواند برعکس عمل کند و خطوط ظریف و چین و چروک را نمایان کند. بنابراین، از کانتور صورت با احتیاط استفاده کنید و با دقت آن را ترکیب کنید!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *