زیبایی

چگونه بعد از زایمان وزن خود را کم کنیم؟

چگونه بعد از زایمان وزن خود را کم کنیم؟
بعد از ۶ ماه پیاده‌روی و ورزش هوازی بانوان می‌توانند وارد ورزش موازی و انجام تمرینات قدرتی شوند. ولی باید بانوان توجه کنند که در دوران شیردهی اصلا نباید به بدن فشار آورد و براساس همه مقالات علمی شیردهی هیچ منافاتی با ورزش در حد متوسط ندارد.

چگونه بعد از زایمان وزن خود را کم کنیم؟

کارشناس ورزش بانوان اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: مصرف به اندازه موادغذایی و انجام تمرینات ورزشی در حد متوسط در کاهش وزن بعد از زایمان موثر است.

به گزارش مجله زیبایی سبز به نقل از فرادید،سونیا لطف‌الهی، درباره نحوه کاهش وزن درست و اصولی بعد از زایمان برای بانوان، اظهار کرد: بانوان که زایمان انجام داده‌اند ابتدا باید با نظر پزشک به ورزش بپردازند، ولی طبق مقالات علمی بعد از گذراندن ۳ ماه می‌توانند تمرینات ورزشی را آغاز کنند؛ البته کسانی که ورزش حرفه‌ای انجام داده‌اند می‌توانند زودتر شروع کنند.

وی افزود: بانوان بعد از زایمان باید ورزش را در حد توان بدن خود شروع کرده و از ورزشی که به بدن آسیب می‌زند دوری کنند. در مرحله اول بانوان باید ورزش را با پیاده‌روی و ورزش‌های هوازی در حد متوسط آغاز کنند. همچنین کسانی که وزن بالا دارند بهتر است ورزش را با پیاده‌روی شروع کنند، چون زانوهای‌شان در صورت فشار مضاعف آسیب می‌بیند.

این مسئول تصریح کرد: بعد از ۶ ماه پیاده‌روی و ورزش هوازی بانوان می‌توانند وارد ورزش موازی و انجام تمرینات قدرتی شوند. ولی باید بانوان توجه کنند که در دوران شیردهی اصلا نباید به بدن فشار آورد و براساس همه مقالات علمی شیردهی هیچ منافاتی با ورزش در حد متوسط ندارد.

لطف‌الهی ادامه داد: تغذیه درست نیز در کاهش وزن بعد از زایمان موثر است و به اندازه خوردن و دوری از پرخوری کلید کاهش وزن در بعد از زایمان است، زیرا به اندازه خوردن باعث می‌شود، متابولیسم بدن به متابولیسم پایه بازگردد.

مطالب خواندنی:  عوارض استفاده بیش از حد از تردمیل

کارشناس ورزش بانوان اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان خاطرنشان کرد: به طور کلی بعد از زایمان دو عامل در کاهش وزن موثر است که این دو راه مصرف به اندازه غذا و دریافت به اندازه و مناسب کالری و انجام تمرینات ورزشی هوازی در حد متوسط موثر است.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *