زیبایی

چه چیزی باعث پایین بودن شکم در بارداری می شود و چه کاری باید انجام دهید؟

چه چیزی باعث پایین بودن شکم در بارداری می شود و چه کاری باید انجام دهید؟

چه چیزی باعث پایین بودن شکم در بارداری می شود و چه کاری باید انجام دهید؟

علل و خطرات پایین بودن شکم در بارداری

بزرگ شدن شکم در بارداری یا شکل بزرگ شدن شکم در بارداری برای هر زن مختص به خود اوست و نمی توان با دیگران مقایسه اش کرد. ممکن است شکم یک مادر باردار کمتر بزرگ شود ، شکم یکی متناسب و هندوانه ای شکل باشد و یا شکم یک مادر باردار خیلی به سمت جلو بزرگ شود یا این که شکم به سمت پایین بیوفتد.

به گزارش مجله زیبایی سبز به نقل از بیتوته،پایین بودن شکم در بارداری می تواند فشار مضاعفی را به کمر وارد کند و در نتیجه احساس درد و ناراحتی در کمر بیشتر شود ، شما با استفاده از شکم بند و ورزش های مناسب بارداری می توانید این مشکل را کمتر کنید.

برخی از ماماهای قدیم عقیده دارندکه پایین بودن شکم  در بارداری نشان دهنده جنسیت پسر در جنین است که از نظر علمی اثبات شده نیست و پایین بودن شکم در بارداری هیچ ارتباطی با تشخیص جنسیت جنین ندارد.

https://dl.greenbeautymag.com/2022/01/pregnancy-low-belly-02.webp

علت پایین بودن شکم در بارداری

علت پایین بودن شکم در بارداری

علت پایین بودن شکم در بارداری معمولا به دلیل فیزیک خاص بدنی مادر باردار است .

یا این که ممکن است بارداری دوم یا سوم باشد و رباط های عضلات نگهدارنده رحم شل و ضعیف شده باشند و نتوانند رحم را مثل قبل حمایت کنند.

در اواخر بارداری به دلیل پایین آمدن جنین و آماده شدن برای تولد ممکن است احساس کنید در عرض یک شب، شکمتان پایین افتاده است.

پایین افتادن یکباره شکم یش از هفته ۳۷ بارداری می تواند هشداری برای زایمان زودرس باشد بنابراین باید به پزشک مراجعه نمایید.

مطالب خواندنی:  سوالات درباره بارداری

خطر پایین بودن شکم در بارداری

به طور معمول عضلات شکم طوری عمل می کنند که جنین را در قسمت بالای رحم و نزدیک به قفسه سینه نگه می داند.

پایین بودن شکم در بارداری به این معنی است که جنین شما نزدیک به لگن قرار گرفته است که می تواند با خطراتی از جمله زایمان زودرس یا سقط جنین همراه باشد بنابراین حتما این مورد را باید با پزشک در میان بگذارید ، فعالیت و ورزش شدید نداشته باشید و اجسام سنگین را بلند نکنید.

در صورتی که شکمتان در بارداری پایین افتاده باشد ، توصیه می شود بیشتر استراحت کنید تا احتمال زایمان زودرس را کاهش دهید.

پایین بودن شکم در بارداری ارتباط مستقیم با زایمان زودرس ندارد ولی در صورتی که فعالیت روزانه زیاد داشته باشید ، زیاد سرپا بایستید یا بیش از حد در حالت نشسته باشید احتمال زایمان زودرس را افزایش میدهد.

درمان پایین بودن شکم در بارداری

بهترین روش برای حمایت از شکم و پیشگیری از ضعیف شدن لیگامان ها و عضلات محافظ رحم ، استفاده از شکم بند بارداری است.

زمانی که شکم شما به سمت پایین متمایل شده است فقط باید زمانی که مجبور به ایستادن هستید از شکم بند استفاده کنید در غیر این صورت ممکن است برای شما خطرناک باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *