زیبایی

چرا باید از قدرت قدردانی در روابط زناشویی استفاده کنیم؟

چرا باید از قدرت قدردانی در روابط زناشویی استفاده کنیم؟

چرا باید از قدرت قدردانی در روابط زناشویی استفاده کنیم؟

همه ما دوست داریم مورد قدردانی، دوست داشتن و تعریف و تمجید قرار بگیریم، به خصوص توسط کسی که دوستش داریم. قدردانی مهمترین جنبه رضایت در روابط زناشویی است.

چرا باید از قدرت قدردانی در روابط زناشویی استفاده کنیم؟

به گزارش مجله زیبایی سبز به نقل از ایرنا،اگرچه ممکن است گفته شود که قدردانی فقط در یک ازدواج سالم ریشه می‌گیرد، اما می‌تواند به سلامت آن رابطه نیز کمک کند. زن و شوهری که هر روز به خاطر همه مسائل کوچک یا بزرگ از یکدیگر قدردانی می کنند، در نهایت فرهنگ قدردانی را در ازدواج خود شکل می دهند. این موضوع برای شاد و راضی ماندن یک زن و شوهر و موفقیت ازدواج آنها بسیار مهم است.

معمولاً فصل‌هایی در یک رابطه وجود دارد که در آن شرکا به دلایلی مانند استرس کاری، قدردانی خود را ابراز نمی‌کنند. زندگی شلوغ می شود و همه درگیر وظایف خود می شویم.در این دوران است که اغلب متوجه نمی‌شویم که همسرمان به ما کمک می‌کند و زندگی‌ما را آسان‌تر می‌کند.

البته انتظار می رود که به دلایل مختلف برای مدت کوتاهی این اتفاق بیفتد، اما وقتی این عدم قدردانی به یک عادت دائمی تبدیل شود، می تواند برای رابطه زناشویی فاجعه آمیز باشد. قدردانی را باید احساس کرد، ابراز کرد و متقابلا جبران کرد. در این گزارش روش هایی عنوان شده است که با پیروی از آنها می توانید ازدواج خود را متحول کنید.

درک کردن

وقتی همسرتان کارهای خاصی را برای شما انجام می دهد، مهم است که آنها را درک کنید. شما باید از نظر شناختی درک کنید که همسرتان کاری برای زندگی شما انجام داده است خواه این کار کوچک باشد یا بزرگ. اما اگر موفق به درک نشدید و قدردانی در این خصوص انجام ندادید، به این معنی است که آنها را ساده انگاشتیه اید و دیر یا زود همسر شما متوجه این موضوع می‌شود و دیگه کاری برای شما انجام نمی‌دهد.

مطالب خواندنی:  سوالات درباره بارداری

حرکات کوچکی مانند آماده کردن غذای مورد علاقه شما برای شام، یا انجام دادن وظایف شما و یا حتی شاید کار بزرگتری مانند برنامه ریزی یک سفر برای تولدتان را باید به عنوان حرکات محبت آمیز همسرتان تشخیص دهید.اگرچه ممکن است همسر شما با انجام همه این کارها به دنبال ستایش نباشد، اما اگر به سادگی از زحمات وی قدردانی کنید، خوشحال می شود و این کار  باعث افزایش عشق و احساس قدردانی در میان زوج می شود.

https://dl.greenbeautymag.com/2022/03/Spouse-311df8e188%20(2).webp

بیان کردن

اگر تلاش شریک زندگی خود را درک می کنید، به همان اندازه مهم است که قدردانی خود را نسبت به وی ابراز کنید. شما باید روش های معناداری را برای ابراز قدردانی پیدا کنید که اطمینان حاصل شود، همسرتان آن را می شنود. برای این موضوع، کلمه «متشکرم» می تواند کمک بزرگی باشد. گفتن این کلمه ساده یا نوشتن آن به صورت یک یادداشت کوچک، روش عالی  است که به همسرتان می فهمانید که برای هر کاری که برای شما انجام می دهد، از او قدردانی می کنید. به طور مشابه، تعریف و تمجید نیز می تواند بسیار مفید باشد و کاری آسان است که زمان زیادی نیز نمی برد. گفتن جملاتی به سادگی «شام عالی بود» یا «ممنون که ماشینم را شستی» می تواند بسیار قدرتمند، مهربان و مثبت باشد و واقعاً می تواند به شما کمک کند تا رابطه خود را تقویت کنید.

جبران کردن

علاوه بر اینکه همسر باید کارهای شریک زندگی خود را درک کرده و قدردانی خود را ابراز کند، کلید یک ازدواج موفق جبران متقابل لطف از طرف هر دو طرف است. برگرداندن لطف همسرتان ممکن است باعث شود که او نیز مانند شما احساس خوشبختی کند. هنگامی که هر دو طرف برای الطافی که در حق هم انجام می دهند شروع به قدردانی از یکدیگر می کنند، اغلب چرخه ای از قدردانی مداوم را نسبت به یکدیگر آغاز می کنند.به این ترتیب هر یک از آنها به دلیل انگیزه مثبت ایجاد شده ناشی از قدردانی تلاش بیشتری برای خدمت کردن به یکدیگر انجام می دهند.

مطالب خواندنی:  اگر به این 7دلیل ازدواج می کنید،شاید شکست بخورید

https://dl.greenbeautymag.com/2022/03/Spouse-311df8e188%20(3).webp

قدردانی می‌تواند پادزهر طلاق باشد

ازدواج‌ زمانی به طلاق ختم می‌شود که قدردانی نکردن، شکایت بیشتر و ساده گرفتن یکدیگر وجود داشته باشد. اگر در ازدواج شما قدردانی جایی ندارد، مهم است  قبل از اینکه دیر شود آن را بیابید زیرا چنین ازدواج هایی معمولاً به سمت طلاق می روند و هر یک از طرفین راه جداگانه ای را طی می کنند. اما اگر در حال حاضر یک ازدواج خوب و سالم دارید، می توانید با قرار دادن قدردانی از همسرتان در بخشی از برنامه روزانه خود، یک رابطه خوب را عالی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *