زیبایی

وقتی دست کسی که دوستش دارید را می گیرید چه اتفاقی می افتد؟

وقتی دست کسی که دوستش دارید را می گیرید چه اتفاقی می افتد؟

وقتی دست کسی که دوستش دارید را می گیرید چه اتفاقی می افتد؟

رفتن دست همسر یا گرفتن دست کسی که دوستش دارید علاوه بر ایجاد احساس صمیمیت بیشتر میتواند باعث آرامش درونی و روحی شما شود که فواید زیادی برای هر دوی شما در پی خواهد داشت.

فواید باورنکردنی گرفتن دست همسر

زوجین معمولا در اوایل آشنایی و ارتباط سعی می کنند حداکثر نزدیکی و ابراز محبت نسبت به هم را داشته باشند ، یکی از ساده ترین حرکات برای این منظور گرفتن دست یکدیگر است . زمانی که زوجی را میبینیم که دست در دست هم در حال راه رفتن هستند ، اولین فرض ما این است که این زوج در دوران شیرین اول آشنایی و رابطه هستند.

به گزارش مجله زیبایی سبز به نقل از بیتوته،گرفتن دست شریک عاطفی باعث ایجاد تماس بین دو نفر شده و ارتباط خوبی بینشان ایجاد می کند در واقع علت اصلی آن ترشح هورمون اکسی توسین در بدن است که نقش بسیار مهمی در تقویت ارتباط و کیفیت یک رابطه ایفا می کند.

در واقع زوجین با گرفتن دست همسر چه در خانه و چه در محیط بیرون از خانه عشقشان را به یکدیگر ابرا زمی کنند که باعث ایجاد احساس خوب بینشان می شود ، شادی شان را افزایش داده و حس دوست داشته شدن را به هم القا می کنند.

متاسفانه اغلب زوجین بعد از گذشت مدت زمانی از رابطه عادت های زیبایی که اوایل رابطه داشتند و باعث صمیمیت بیشتر آن ها می شده است را فراموش می کنند ، یکی از این رفتارها گرفتن دست همسر است ، شاید به نظرتان گرفتن دست همسر یک کار کوچک و بی اهمیت باشد ولی باید بدانید همین کارهای کوچک هستند که رابطه شما را همیشه گرم و صمیمی نگه می دارند . در ا ین مقاله  می خواهیم درباره فواید گرفتن دست همسر با شما صحبت کنیم .

فواید گرفتن دست همسر چیست؟

فواید گرفتن دست همسر بسیار بیشتر از چیزی است که شاید تصورش را می کنید و تاثیر بسیار زیادی در احساس خوشبختی و آرامش زوجین دارد ، فواید گرفتن دست همسر از ایجاد احساس اعتماد نسبت به هم شروع می شود و تا احساس ارزشمند بودن برای همسر و حتی افزایش صمیمیت بین زوجین پیش می رود.

مطالب خواندنی:  نکات اساسی در مورد مانیکور ناخن در بارداری

مهم ترین اثرات و فواید گرفتن دست همسر که میتواند منجر به بهبود رابطه شما شود عبارتند از :

https://dl.greenbeautymag.com/2022/01/benefits-holding-hands-love-02.webp

فواید گرفتن دست همسر و افزایش اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس با گرفتن دست همسر

زمانی که در هر مکانی دست همسر خود را می گیرید ، به طور ناخودآگاه حس ارزشمند بودن را به او منتقل میکنید و اعتماد به نفس او را افزایش می دهید.

زمانی که در حال قدم زدن در خیابان یا طبیعت هستید یا زمانی که به مراکز خرید مراجعه می کنید همسر شما متوجه این حرکت زیبای شما خواهد شد که میخواهید او را به عنوان شریک زندگیتان به همه معرفی کنید.

گرفتن دست همسر باعث افزایش هورمون اکسی توسین می شود

هورمون اکسی توسین به نام هورمون عشق شناخته می شود و باعث ایجاد احساس صمیمیت و اعتماد و وابستگی زوجین به یکدیگر می شود ، گرفتن دست همسر ترشح این هورمون در بدن را افزایش می دهد. افزایش این هورمون در بدن تاثیر مثبتی بر لذت جنسی ، کاهش اضطراب و استرس ، رفتارهای عاشقانه  و حس خوب نسبت به خود و ایجاد شادی و صمیمیت دارد.

اگر میخواهید سطح هورمون اکسی توسین در بدنتان همیشه بالا بماند و احساس خوبی داشته باشید و اعصابتان آرام باشد از ابراز محبت های جسمی مثل گرفتن دست یکدیگر ، نوازش کردن هم و در آغوش کشیدن یکدیگر دریغ نکنید.

کاهش استرس از فواید گرفتن دست همسر است

کورتیزول ، هورمون مسئول استرس و اضطراب است که به طور مستقیم و غیر مستقیم بر سلامت کلی بدن به خصوص سلامت قلب تاثیر گذار است. گرفتن دست یکدیگر و ایجاد تماس جسمی باعث کاهش احساس استرس و اضطراب  جسمی و ذهنی در هردوی شما خواهد شد و ترشح هورمون کورتیزول را کاهش خواهد داد و نگرانی کمتری را تجربه خواهید کرد.

مطالب خواندنی:  تجربه کردن چند روز تفریح ، بدون فرزندان

کاهش دردهای کاذب از فواید گرفتن دست همسر

ترشح هورمون کورتیزول در بدن منجر به افزایش درد می شود ، ممکن است دردهای فیزیکی که دارید را تشدید کند یا این که باعث احساس درد و ناراحتی های کاذب شود. گرفتن دست یکدیگر باعث ایجاد آرامش خاطر در افراد می شود و دردهای عصبی را کاهش داده و یا از بین می برد.

محققین در مطالعاتی که روی همگاه سازی بین فردی انجام داده اند ، دریافتند زمانی که هنگام درد ، دست شریک عاطفی خود را می گیرید ، امواج مغزی با هم هماهنگ شده و درد کاهش پیدا می کند و هر چه امواج مغزی بیشتر با هم هماهنگ شوند ، درد بیشتر کاسته می شود.

فواید گرفتن دست همسر و مقابله با ترس

یکی از کلیشه های فیلم ها این است که شخصیتهای فیلم برای کاهش استرس یا تسلط بر خود ، دست شریک عاطفیشان را می فشارند. علت این کلیشه ریشه روان شناختی دارد ، گرفتن دست شریک عاطفی باعث می شود بتوانید افکارتان را بهتر سازماندهی کنید و بر ترس هایتان غلبه کنید، زمانی که ترس هایتان باعث به هم خوردن ثبات فکری شما می شود ، دست همسرتان را بگیرید و بفشارید.

فواید گرفتن دست همسر برای تقویت سیستم ایمنی

یکی از اثرات ویرانگر هورمون کورتیزول بر بدن ، کاهش سطح ایمنی بدن است. در این گونه موارد انجام کارهای آرامش بخش و رفع تنش های ذهنی به شما کمک می کند که بتوانید سیستم ایمنی خود را تقویت کنید. گرفتن دست شریک عاطفی باعث انتقال ناخودآگاه احساس امنیت ، عشق و آرامش می شود که میتواند به کاهش هورمون کورتیزول در بدن و در نتیجه بهبود ایمنی بدن کمک کند و به طور غیر مستقیم از بدن در برابر عفونت ها و صدمات ناشی از رادیکال های آزاد کمک کند.

مطالب خواندنی:  افسردگی دوره بارداری خطر اختلال روحی را در کودکان افزایش می دهد

کاهش فشار خون و سلامت قلب و مغز

آرمش و احساس امنیتی که گرفتن دست همسر به همراه دارد به طور مستقیم باعث کاهش فشار خون می شود در نتیجه سطح استرس و التهاب در بدن کاهش پیدا می کند.

اثر غیر مستقیم این آرامش باعث حفظ سلامت قلب می شود و از مشکلات قلبی نظیر سکته قلبی و حمله قلبی پیشگیری می کند و سلامت مغز را تقویت می کند.

از سویی دیگر احساس سرخوشی که در نتیجه گرفتن دست همسر ایجاد می شود برای سلامت مغز بسیار مفید و موثر است

منبع : بیتوته

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *