زیبایی

لاک پایه چیست؟ راهنمای انتخاب لاک پایه

لاک پایه چیست؟ راهنمای انتخاب لاک پایه

لاک پایه چیست؟ راهنمای انتخاب لاک پایه

لاک پایه را می توانید برای زیرسازی مانیکور ناخن استفاده کنید تا ماندگاری آن بیشتر شود یا به تنهایی و برای زیباتر نشان دادن ناخن ها و بلندتر نشان دادن انگشتان از آن استفاده کنید.

لاک پایه چیست و چرا باید استفاده کنیم؟

لاک پایه چیست؟

حتما همه شما می دانید که برای داشتن یک میک آپ زیبا و ماندگار نیاز به زیرسازی پوست دارید ، برای لاک زدن هم باید همین نکته را رعایت کنید. اگر میخواهید لاکی زیبا و ماندگار داشته باشید نیاز به یک لاک پایه مناسب برای زیرسازی ناخن دارید.

احتمالا اغلب شما با کاربرد لاک پایه ناخن آشنایی ندارید ، در این مقاله قصد داریم تمام نکات لازم برای انتخاب لاک پایه ناخن از جمله رنگ مناسب پوست شما و روش استفاده از آن را به شما آموزش دهیم.

کاربرد اصلی لاک پایه در این است که عیب های ناخن را می پوشاند و باعث یکدست شدن و براق تر شدن سطح ناخن می شود. اگر دقت کرده باشید لاک های بی رنگ یا خنثی طرفداران زیادی بین خانم ها دارند.

شاید بتوانید از بیس کت base coat به جای لاک پایه استفاده کنید ولی هرگز از تاپ کت  top coat به جای لاک پایه استفاده نکنید. بیس کت ها معمولا چسبندگی بالایی دارند و به دوام بیشتر مانیکور کمک میکنند ولی تاپ کت ها درخشندگی بالایی دارند و به جلوه بیشتر مانیکور کمک میکنند.

رنگ لاک پایه ناخن

رنگ لاک پایه رنگی است که با پوست دست و رنگ پایه ناخن ، هم رنگ باشد. شاید تصور کنید که رنگ لاک پایه باید همیشه خنثی یا بژ و خاکستری باشد ولی بر خلاف تصور شما رنگ لاک پایه تنوع بسیار بالایی دارد.

امروزه لاک پایه هایی که با رنگ پوست های متفاوت متناسب باشد تولید شده اند ، شما میتوانید انواع لاک پایه را در رنگ های هلودیی ، صورتی ، شنی ، خاکستری و بژ تهیه نمایید و از تنوع بالای آن ها استفاده کنید.

https://dl.greenbeautymag.com/2021/12/basic-nail-polish-02.webp

راهنمای انتخاب رنگ لاک پایه با توجه به رنگ پوست

راهنمای انتخاب رنگ لاک پایه ناخن

برای خرید لاک پایه بهترین روش تست کردن آن روی ناخن است تا متوجه شوید که کدام رنگ بیشتر با پوست دست شما تناسب دارد.

مطالب خواندنی:  روش صحیح شستن موهای چرب

مثلا اگر لاک پایه ای که رنگش مناسب پوست روشن است را روی دستی که تناژ تیره دارد استفاده کنید ، صورتی رنگ به نظر رسیده و رنگ پوست را مات و کدر نشان خواهد داد و اگر لاک پایه ای که رنگش مناسب پوست تیره است را روی دستی بزنید که پوست روشن دارد ، جلوه زیبایی نخواهد داشت.

بنابراین باید همیشه دثت داشته باشید که رنگ لاکی را انتخاب کنید که متناسب را رنگ پوست دستانتان باشد ، اگر رنگ درستی برای لاک پایه انتخاب کنید باعث می شود که انگشتان دستتان کشیده تر دیده شوند و ناخن ها جلوه زیباتری پیدا کنند.

رنگ لاک پایه مناسب پوست خیلی روشن تا رنگ پریده

ترکیب رنگ کرم و بژ که سایه صورتی کم رنگ و روشنی در آن دیده شود بهترین انتخاب برای پوست روشن است.  این رنگ لاک پایه باعث می شودکه رنگ پریدگی دست دیده نشود و مانع از به رنگ زردی زدن پوست شود.

رنگ لاک پایه مناسب شما باید پوشش کامل داشته باشد و صدفی یا نیمه شفاف نباشد که حتی بتوانید از آن به تنهایی استفاده کنید یا در کنارش از فرنچ و تزئینات دیگر برای جلوه بیشتر بهره ببرید.

رنگ لاک پایه مناسب پوست روشن تا متوسط

پوست های به اصطلاح گندمی بهتر است از لاکی استفاده کننده که طیف متوسطی از صورتی و مقداری کمی قرمز مرجانی در آن دیده شود تا تم رنگی گرمی به لاک ببخشد.

استفاده از رنگ لاک پایه ای که ته رنگ صورت گرم و متوسط داشته باشند برای پوست گندمی باعث می شود که رنگ دستانشان روشن تر دیده شود و انگشتان کشیده تر شود.

بهتر است از لاک پایه که بافت براقی دارند استفاده کنید ، بافت های مات و اکلیلی گزینه مناسبی برای استفاده از لاک ساده نیستند.

مطالب خواندنی:  آموزش وکس کردن صورت در منزل

رنگ لاک پایه مناسب پوست متوسط تا تیره

برای پوست های به اصطلاح برنزه بهترین لاک پایه که میتوانید جلوه و زیبایی پوست دستتان را دو چندان کند، اگر ته رنگ پوستتان سرد است ، رنگ لاک پایه شما باید طیف بنفش یا صورتی در ته رنگ خودش داشته باشد.

اگر ته رنگ پوستتان گرم است ، رنگ لاک پایه با ته رنگ قهوه ای و کرم برای پوست شما بسیار مناسب است. این ترکیب باعث می شود که پوستتان درخشان تر و گرم تر جلوه کند.

رنگ لاک پایه مناسب پوست تیره

لاک مناسب پوستهای تیره باید رنگ بژ ، کرم و صورتی در خود داشته باشد ولی در طیف تیره تر. لاک شما باید پوشانندگی کامل داشته باشد تا تداخلی در رنگ لاک و رنگ ناخن ایجاد نشود. برای پوست های تیره از هر دو طیف گرم و سرد می توانید استفاده کنید و از این نظر دستتان در انتخاب کاملا باز است.

انواع لاک پایه

لاک پایه تنوع بسیار زیادی دارد و شما میتوانید جدا از رنگ دلخواهتان به ویژگی های دیگر لاک هم توجه داشته باشید ، از جمله :

لاک پایه مرطوب کننده

این لاک ها خاصیت مرطوب کنندگی دارند و خشکی ناخن را از بین می برند. اگر ناخن هایتان خشک و شکننده شده اند می توانید از این لا ها برای رطوبت رسانی به ناخن ها و پیشگیری از شکستن ناخن استفاده کنید.

لاک پایه ضخیم

این نوع لاک ها ضخامت و پوشانندگی بیشتری دارند و اگر بخواهید روی سطحی ناصاف و ناهموار لاک بزنید زیبایی نهایی کار را بیشتر می کنند. این لاک ها بهتر می توانند خطوط ناهموار سطح ناخن را بپوشانند.

لاک پایه تقویت کننده

این لاک ها حاوی مواد مغذی و تقویت کننده برای ناخن هستند که استفاده از آن ها می توانید بسیاری از مشکلات ناخن را رفع کند. اگر ناخن هایتان ضعیف و شکننده است باید از لاک های ناخن تقویت کننده استفاده کنید.

مطالب خواندنی:  علائم هشدار دهنده در مورد خال ها

این لاک ها حاوی مقدار زیادی فرمالدئید هستند که به طور موقت ناخن ها را سفت می کنند ولی استفاده بیش از حد از آن ها میتواند منجر به شکستگی و ترک خوردن ناخن شود.

بنابراین بهتر است از لاک های ناخن که حاوی فرمالدئید و تولوئن هستند استفاده نکنید.

مزایای استفاده از لاک پایه

افزایش ماندگاری مانیکور

لاک پایه دارای مواد شیمیایی سلولوزی است که به روی ناخن و زیر لاک می چسبد بنابراین باعث افزایش ماندگاری مانیکور می شود و باعث می شود که پیگمنت های رنگ لاک ناخن حالتی چسبنده پیدا کرده ودیرتر از بین بروند.

پیشگیری از تغییر رنگ ناخن و لاک  ناخن

ممکن است برایتان پیش آمده باشد که رنگ لاکتان بعد از مدتی تغییر رنگ بدهد یا این که ناخنتان از لاک رنگ بگیرد و جلوه زیبای خود را از دست بدهد به خصوص زمانی که از لاک ناخن ها با رنگ های قوی و پررنگ استفاده می کنید. استفاده از لاک پایه باعث می شود که محافظی عالی روی ناخن داشته باشید که از ایجاد واکنش های شیمیایی بین مواد موجود در لاک و سطح ناخن پیشگیری می کند.

هر چه رنگ لاکی که استفاده می کنید پررنگ تر و تیره تر باشد ، اهمیت استفاده از لاک پایه بیشتر احساس می شود البته رنگ های نئونی با این که تیره نیستد ولی به دلیل فلورانس  بودنشان ممکن است بیشتر دچار تغییر رنگ شوند.

در صورتی که زمان کافی برای مانیکور ناخن به طور اصولی ندارید بهتر است از رنگ های خنثی و پاستیلی و روشن استفاده کنید که مشکلی با تغییر رنگ ناخن یا لاک نداشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *