زیبایی

زمان تغییر ذهنیت شما فرا رسیده اگر …

زمان تغییر ذهنیت شما فرا رسیده اگر …
زمان تغییر ذهنیت شما فرا رسیده اگر …

این علائم یعنی نیاز به تغییر ذهنیت دارید

بدون توجه به این که چه اتفاقی در زندگی می افتد، درک ما از زندگی باعث می شود که شاد یا غمگین باشیم. اگر فرضیات منفی و باور های غلط در درون ما وجود داشته باشد، در نتیجه احساس شادی نمی کنیم و از طرف دیگر اگر طرز فکر مثبتی داشته باشیم، می توانیم شاد زندگی کنیم. درک واقعیت بسیار مهم است اما تغییر نوع نگاه به زندگی می تواند تفاوت زیادی را ایجاد کند اما چگونه بفهمیم که طرزفکر ما ایراد دارد ؟

اینکه بگوییم این طرز فکر شما منفی است، کار راحتی نیست. در واقع این یک نوع مشکل در ساختار ذهنی ما می باشد که ممکن است روی قضاوت مان نیز اثرگذار باشد اما خوشبختانه همانطور که در این بخش از سبک زندگی خواهیم گفت علائمی هستند که به شما نشان می دهد باید ذهنیت خود را تغییر دهید.

1. به طور مداوم روی چیز های غلط تمرکز می کنید

آیا همیشه روی نگرانی ها و نا امیدی های خود تمرکز دارید ؟ این ویژگی یکی از علائمی است که نشان می دهد باید طرز فکر منفی را کنار بگذارید و به جنبه های دیگر زندگی خود فکر کنید.

زمان بگذارید و به چیزهایی که باید برای آن ها شکرگزار باشید، فکر کنید و اتفاقات بد را از دید خود دور کنید. اگر چشم خود را به روی اتفاقات مثبت ببندید، اعتماد به خود را از دست می دهید و پیشرفتی در کار نخواهد بود.

تمرکز روی نگرانی ها

2. برای شکست های زندگی غصه می خورید اما فراموش می کنید که موفقیت هایتان را جشن بگیرید.

این هم یک علامت بزرگ است؛ آیا مدام احساس خشم و عصبانیت از اطراف خود دارید ؟ زمانی که برای جشن گرفتن در لحظات شاد و موفق زندگی خود وقت نداشته باشید، هیچ گاه پیروزی های خود را باور نمی کنید و در نتیجه همیشه به فکر شکست ها هستید. زمانی که این اتفاق بیفتد، به طور مداوم یک سیگنال منفی را به ذهن تان ارسال می کنید. باور می کنید که همیشه باید شکست بخورید و در نتیجه کمتر اتفاق خوبی برای شما رخ می دهد. پس باید به فکر این باشید که روی جنبه های مثبت و موفقیت های تان تمرکز کنید.

3. نمی خواهید با واقعیت روبرو شوید

شکایت کردن از واقعیت راهی برای تغییر نیست، بلکه باید همیشه اتفاقات خوب را جشن بگیرید. سعی کنید که واقعیت ها را بپذیرید، چیزهایی در زندگی هستند که نمی توانید آن ها را تغییر دهید.

همه چیز تحت کنترل شما نیست، پس جهان اطراف خود را همانگونه که هست، مشاهده کنید و بپذیرید. چیز هایی را که می توانید، تغییر دهید اما از واقعیت فرار نکنید زیرا اضطراب شما را افزایش می دهد.

پذیرفتن واقعیت ها

4. هنگامی که انتظاراتتان برآورده نشود، احساس اضطراب می کنید

این هم یکی دیگر از ویژگی های منفی است. اگر مدام به این فکر می کنید که چرا انتظارات شما برآورده نمی شود، احتمالاً منفی نگر هستید. درست است که انتظارات ما بخش مهمی از زندگی مان هستند اما زمانی که برآورده نمی شوند، نباید احساس اضطراب کنیم و مدام از دیگران توقع داشته باشیم.

مثلاً هیچ کس نمی تواند انتظار داشته باشد که آرزوی میلیاردر شدنش بعد از فارغ التحصیلی به سرعت رخ بدهد. پس یاد بگیرید که واقع بین باشید و اگر هم شکست خوردید، خودتان را سرزنش نکنید.

5. از چیزهایی که هم اکنون دارید، رضایت ندارید

یکی از مضرات بلند پروازی این است که چشم مان را روی اتفاقات بزرگ و افرادی که در زندگی ما هستند می بندیم. مثلاً شاید بخواهید یک خانه بزرگ تر یا یک ماشین گران قیمت داشته باشید اما زمانی که این ها را هنوز به دست نیاورده اید، احساس نارضایتی زیادی شما را فرا می گیرد و دیگر امید خود را از دست می دهید. هیچ گاه هیچ انسانی در زندگی به طور کامل احساس رضایت نمی کند، پس فکر نکنید که فقط شما هستید و در نتیجه به احساس نارضایتی خود خیلی اهمیت ندهید.

رضایت نداشتن

6. اغلب به هرکس که اهمیت می دهید از او ضربه می خورید

اگر به طور مداوم از طرف کسانی که دوستشان دارید، پس زده می شوید، احتمالا مشکل از ذهنیت شماست و باید روی آن کار کنید و در مورد احترام گذاشتن، ارزش دادن به عقاید دیگران و رفتارهای خودتان در اجتماع بیشتر دقت کنید. پس سعی کنید نگاه خود را نسبت به انسان های اطرافتان عوض کنید و ذهنیت خود را تغییر دهید.

7. همه چیز را اجباری می بینید

زمانی که فکر کنید هر کاری که انجام می دهید از روی اجبار است، احتمالاً دیگر حس خوبی ندارید. مدت زمان طولانی در زندگیتان ایجاد خواهد شد که بابت هیچ چیز قدردان نخواهید بود. مثلاً با خودتان مدام تکرار می کنید که ” باید این همه کار را انجام دهم” اما این طرف ماجرا را نمی بینید که شغل خوبی دارید و این باعث می شود که سر زنده باشید و در زندگی پیشرفت کنید. پس یاد بگیرید از این که سرتان شلوغ است و برای زندگی تلاش می کنید، باید قدردان و سپاسگزار باشید.

زمان تغییر ذهنیت

8. خودتان را قربانی می بینید

اصلاً نمی خواهیم بگوییم که قربانی بودن اتفاق خیلی وحشتناکی است. گاهی اوقات واقعاً در زندگی قربانی یکسری ناجوانمردی ها می شویم اما این که بخواهید مدام خودتان را قربانی هر چیزی بدانید، قطعا نشان دهنده ذهنیت غلط شماست. پس باید آن را تغییر دهید و زندگی بهتری برای خودتان بسازید. حتی اگر قربانی هم بودید، می توانید با عزت نفس به این شرایط غلبه کنید، تصمیمات درستی بگیرید و اتفاقات بهتری را رقم بزنید.

9. تحت تاثیر انرژی منفی دیگران هستید

گاهی اوقات ذهنیت منفی در درون ما فقط به خاطر خودمان نیست، بلکه به دلیل بازتاب پیام هایی است که آن ها را از محیط زندگی و اطرافیان دریافت می کنیم. شاید خانواده؛ شما را مجبور کرده اند که کاری را انجام دهید یا این که طرز فکر منفی آن ها روی شما اثر گذاشته و باعث این ذهنیت منفی شده است اگر این احساسات منفی از سمت دیگران آمده و برایتان آشنا به نظر می رسد، باید هر چه سریع تر آن ها را قطع کنید. پس باید اجازه دهید که این افکار از ذهن شما دور شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.